technická podpora

 

 

 

 

 

kvalitaZahradní ohniště z kamenů

Zahradní ohniště z kamenů

Styl každé zahrady je jiný. Někdo preferuje plynové grily, krby na dřevěné uhlí a někdo si rád na své zahradě vybuduje opravdu stylové ohniště, kde lze s přáteli posedět u ohně a samozřejmě i něco dobrého opéct.

Možností, jak naprojektovat a vybudovat takový zahradní prostor s ohništěm je samozřejmě celá řada. Pokud je kolem ohniště jen tráva, bývá většinou natolik extrémně namáhána, že po čase zmizí a v případě vlhkého počasí se kolem ohně pohybujeme v nepříjemném blátě. My Vám jako typ na realizaci zahradního ohniště dáváme několik fotografií, jak si prostor kolem ohně vydláždit s využitím přírodních kamenů. V tomto konkrétním případě se jedná o námi nabízený přírodní kámen rula 2A, která svou strukturou a tvrdostí je přímo pro obdobná řešení předurčena. Odolá extrémnímu zatížení a svou přírodní kresbou rozhodně zaujme.

 

V případě, že se rozhodnete pro pokládku kamenů, připravili jsme pro Vás krátký návod, jak správně postupovat. Kámen pokládat přímo do betonu, tak jak je popsáno v návodu na kameny. Tato metoda je levnějsí a i výsledek je lepší, protože nemusíme složitě vyrovnávat rozdíly v tloušťce jednotlivých kamenů. Vždy ale lepíme na kontakt, to znamená, že beton nebo lepidlo naneseme i na. U lepení na již hotový beton, musíme dodržet několik zásadních vecí. Podkladový beton je nutné zbavit všech volných částic a kamínků. Ideální je použití průmyslového vysavače, ale i důkladné zametení je v tomto případě dostačující. Pokud je deska izolována proti vodě, naneseme kontaktní můstek Ceresit CT 17 buďto štětcem nebo válečkem. Pokud ne, použijeme krystalyzér Ceresit CR90, podle návodu. Po zaschnutí namícháme lepidlo CM 16 a naneseme na podklad zubovou stěrkou. Na jednotlivé kameny naneseme kontaktní vrstvu lepidla a pak už lepíme. Abychom ušetřili lepidlo, je třeba vybírat kameny přibližně stejné síly. Pro Vaši informaci. Spotřeba lepidla na 1 m2 , při síle 1 cm je cca 15 kg. Po zaschnutí lepidla je dobré spáry mezi kameny vyspárovat, nejlépe dobrou betonovou mazaninou. Vyspárováná plocha položených kamenů je podstatně praktičtější a zároveň spáry vytvoří celou plochu celistvou. Po vyzrání betonu naneseme na celý povrch protišpinivý a hydrofobní nátěr Mapecrete. Všechny potřebné produkty Vám na přání přibalíme k Vaší zakázce. Jejich ceník najdete v sekci Lepidla a spárovací hmoty.
Pokud Vás naše ukázka využití přírodních kamenů na zahradě zaujala a nebo inspirovala, jsme rádi a jestli máte jakoukoli kamennou realizaci zasebou, podělte se s námi o její výsledek a zašlete pro inspiraci několik fotografií. 

 

 

zahradni ohniste

 

 

 

 

 

ZGQ3NTg1M