technická podpora

 

 

 

 

 

kvalita


NÁVODY NA PŘÍRODNÍ KAMENY
Návod na pokládku přírodních kamenů na chodníčky a příjezdové cesty

.

 

 

Hlavní zásady pro správnou realizaci obkladů a dlažeb z přírodních kamenů

Kámen A nebo B - pokládka dlažby v interiéru

Příprava podkladu: podkladový beton zbavíme všech volných částic a prachu, nejlépe vysátím vysavačem. V druhém kroku naneseme kontaktní můstek Ceresit CT 17 buďto štětcem nebo válečkem. Po zaschnutí namícháme lepidlo CM 16 naneseme na podklad zubovou stěrkou. Na jednotlivé kameny naneseme kontaktní vrstvu lepidla a pak už lepíme. Abychom ušetřili lepidlo, je třeba vybírat kameny přibližně stejné síly. Pro orientaci, spotřěba lepidla na 1 m2 , při síle 1 cm je  cca 15 kg. Po zaschnutí, zpravidla do duhého dne, můžeme spárovat. Tady je optimální namíchat cementový potěr a s ním vyplnit veškeré spáry mezi kameny. Pro finální povrchovou úpravu kamenů doporučujeme použít přípravek Mapecrete stain protection, který ošetří přírodní kámen a je spolehlivou ochranou proti povětrnostním vlivům i běžnému opotřebení provozem. Všechny potřebné produkty Vám na přaní přibalíme k Vaší zakázce. Jejich ceník najdete v sekci Lepidla a spárovací hmoty.

 

 

Kámen A  pokládka pojízdná na zatížení automobily

Tento postup používáme všude tam, kde nejsme limitováni stávajícím povrchem. Předpokládané zatížení je osobními automobily a zde je skladba podkladních vrstev. Je také nutno posoudit charakter podloží. Základ tvoří vrstva ze štěrkodrtě o tloušťce 25 - 30 centimetrů. Štěrkodrť řadně zhutníme, nejlépe vibrační deskou nebo válcem, a na její povrch přidáme betonovou mazaninu o síle 10 centimetrů. Zhruba do prostředku mazaniny, vložíme kary síť. Když je podklad pochozí namícháme hustší betonovou směs síly cca 2 - 3 centimetry a do ní pak jednotlivé kameny klademe. / Hustší proto, aby nám kameny neplavaly. Kameny vybíráme podle síly a tvaru, abychom neměli zbytečně velké spáry. Samotné sparování provádíme pomocí betonového potěru B20, do kterých můžeme přidat pryskyřice a výztužná vlákna.

Kámen B pochozí na chodníčky, do altánů, kolem bazénů ap.

Skladba podkladních vrstev pro tento způsob použití je stejná jako u pokládky pochozích zámkových dlažeb. Podle povahy podkladu se rozhodneme o tloušťce štěrkodrti, zpravidla však dostačuje cca 25 centimetrů. Štěrkodrť je nutno zhutnit, nejlépe vibrační deskou nebo válcem.
Další vrstvou je betonová směs v tloušťce 6 - 7 centimetrů, do které můžeme přidat katy síť. / není podmínkou/ . Po zatuhnutí povrchu můžeme začít s pokládkou kamene do připraveného maltového lože. Je dobré mít hustší betom, zabráníme tím plavámí a lépe udrzíme rovinu povrchu.
Spárování provedeme směsí z betonového potěru B20 s přídavkem pryskyřic a vyztužujících vláken.

Kameny typu K

Zde se jedná o kameny, které jsou výborně doplní kamennou dlažbu. Jsov určeny k lepení na zdi, podezdívky. krby...

Příprava podkladu:Podklady zbavíme všech maleb, barev a nečistot, nejdříve mechanicky třeba špachtlí a potom je ještě přemyjeme mýdlovou vodou, nejlépší je strouhané a svařené mýdlo s jelenem. Po vyschnutí podkladu, napenetrujeme kontaktním můstkem Ceresit CT 17 a po zaschnutí můžeme začít. Lepíme kontaktně, to znamená, že mažeme obě plochy. Používáme  lepidlo CM 16 . Potřebné produkty Vám rádi přibalíme k zakázce. Jejich ceník najdete v sekci  Lepidla a spárovací hmoty.

 

Y2UwZjhiM